Dažniausiai užduodami klausimai

Ar Suzuki yra privati mokykla?

Ne, tai yra pirmoji Kaune valstybinė savito ugdymo mokykla.

Ar mokantis mokykloje yra privalu groti instrumentu?

Suzuki mokykloje mes skatiname visus vaikus groti jų pasirinktu instrumentu, norime, kad vaikas gautų kiek įmanoma daugiau, pilnai atskleistų savo potencialą, bet tai nėra privaloma.

Kokiais instrumentais mokoma groti progimnazijoje?

Smuiku, fortepijonu, gitara ir violončele – individualiose muzikos pamokose, ansambliuose, išilgine fleita – bendrojo lavinimo muzikos pamokose nuo pirmosios klasės.

Ar nelankius priešmokyklinės klasės, galima stoti į Suzuki pradines klases?

Suzuki metodikoje ankstyvasis ugdymas yra vienas iš svarbiausių vaiko raidos etapų, tad mūsų priešmokyklinukai turi pirmenybę tęsti mokslą pirmojoje klasėje. Jų pasirengimas ženkliai skiriasi nuo atvykstančių iš kitur vaikų, ypač gebėjimas išlaikyti dėmesį, bendradarbiauti dirbant grupėse, atlikti daug kantrybės reikalaujančias užduotis. Tačiau į pirmąją klasę priimame ir naujokus, kurių tėvai pasiryžę bendradarbiauti ir domėtis savo vaiko gebėjimų augimu.

Ar nelankius pradinės mokyklos, galima stoti į progimnaziją?

Jeigu baigėte keturias klases (pradinio ugdymo kursą) bet kurioje Lietuvos mokykloje, galite stoti į progimnaziją, pateikę pažangos ir pasiekimų vertinimą iš buvusios mokyklos ir kitų akademinių pasiekimų įrodymus (olimpiadų, konkursų, turnyrų ir kt. apdovanojimai).

Ar po Suzuki mokyklos vaikai gali stoti į kitas mokyklas?

Progimnazijoje ugdymas organizuojamas remiantis Lietuvos bendrąja ugdymo programa. Mūsų absolventai įstoja į geriausias Lietuvoje mokyklas bei universitetus, studijuoja įvairiausias studijų programas nuo muzikos iki medicinos mokslų.

Ar Suzuki yra muzikos mokykla?

Ne. Mes naudojame muziką kaip įrankį auginti kūrybingą, laisvą, kultūringą vaiką. Vaikas, grodamas instrumentu, lavina koncentraciją, atmintį,  vystosi judesių koordinacija,  formuojasi jautrumas visur pajusti grožį, iš mokymo proceso eliminuojami vaiko sutrikimas ir įtampa, baimė,  užtikrinamas savo vertės pajautimas.

Ar mokykloje veikia prailgintos darbo dienos grupės?

Taip, priešmokyklinukams bei I-IV klasių mokiniams užtikrinama priežiūra mokykloje iki 17.30 val.

Ar mokykloje yra valgykla?

Taip, karštas maistas gaminamas mokyklos virtuvėje du kartus per dieną – ilgųjų pertraukų metu ir prailgintos grupės laiku.